Szczotka do włosów, może zdziałać cuda. Nadaje włosom objętości, podkręcenia a nawet może wyprostować. W wyborze pomogę Ci dziś ja.

Do podkręcenia,modelowania najlepiej używać szczotek okrągłych. Najlepsze są takie, które są plastikowo- metalowe z dziurkami, przez które powietrze suszarki może przepłynąć i pasma włosów szybciej schną. Do prostowania są idealne proste szczotki. Super są przy długich włosach.

Rodzaje i właściwości szczotek:

– szczotka cienka – odpowiednia do włosów krótkich, dodaje objętości i podnosi od nasady. Z krótkich włosów,można nie wiele fryzur wykonać, najłatwiej je delikatnie wywinąć na wesoło. Po umyciu suszymy je od góry i delikatnie roztrzepuje pasma palcami. A następnie dosuszamy do całkowitego wysuszenia na szczotce cienkiej. Może je wywinąć na zewnątrz i wewnątrz.  Na sam koniec dodaj trochę żelu lub wosku na końce, aby ułożyły się fantazyjnie.

-szczotka gruba – okrągła o dużej średnicy,podniesie długie włosy od nasady i dobrze podwinie końcówki.  Z długich włosów najlepsze są podkręcenia i zwiewne włosy. Podziel włosy na 2-3 części w zależności od gęstości. Górną część podepnij a dolną susz podwijając ją na szczotce. I tak po kolei warstwy wyznaczone. Ostatnią u samej góry podnosimy mocno do góry. Idealna fryzura na co dzień i nie tylko. Lekko można polakierować, aby było lepsze utrwalenia.

-szczotka płaska – idealna do wygładzania powierzchni włosów. Wygładzenie długich i krótkich włosów. Ale warto przed suszeniem i czesaniem popryskać sprayem prostującym. Dzielimy włosy na kilka warstw i po kolei od dołu je suszymy. Szczotkę podkładamy od spodu pod pasma i dmuchamy od zewnątrz powietrzem ciepłym suszarki. I tak pasmo po paśmie, na sam koniec spryskujemy włosy sprayem nabłyszczającym.

– szczotka średnia – pomaga układać średniej wielkości włosy a także podkręcić można lekko końce. Najlepsze do włosów podatnych na układanie. Warto użyć przy tym pianki,która pomoże utrwalić proces nawijania. Na umyte włosy nakładamy grzebieniem lub palcami na włosy. Suszymy je dzieląc na pasma podwijając szczotkę od połowy po końce. Na sam koniec rozczepujemy je i kierujemy do przodu i psikamy lakierem.

szczoteczkiWarto mieć w swojej kosmetyczce także szczotki do zadań specjalnych:

– szczotkę składaną z lusterkiem

– szczotkę do włosów splątanych

– szczotkę do włosów z łupieżem uwalniająca cząsteczki miedzi

– szczotkę jonizującą przeciw elektryzowaniu się włosów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments