Wiele Kobiet w naszych czasach korzysta z trwałego prostowania włosów, jest to wygodna forma na co dzień i nie tylko. W każdej chwili będziemy mieć proste włosy bez względu na pogodę przez kilka miesięcy, a włosy staną się bardziej promienne. 

Proces taki polega na zmianie położenia mostków dwusiarczanych z ukośnego na prostopadłe. Zmiana struktury zachodzi w  podobny sposób jak ondulacja chemiczna.Zabieg może spowodować znaczne obniżenie wytrzymałości mechanicznej i wysuszenie włosów.

Ale do tego zabiegu używa się także płyny zmiękczające keratynę w połączeniu z działaniem podwyższonej temperatury. Przed zabiegiem należy zabezpieczyć i wyrównać strukturę włosów. W tym celu często rozprowadza się na nie preparaty ochronne, zawierające między innymi polimery kationowe czynne lub oleje ochronne, które ułatwiają rozczesywanie. Do takiego zmiękczania keratyny stosuje się płyn prostujący, który zawiera węglan sodu lub amonu, boraks lub pochodne amoniaku. W preparatach prostujących do włosów farbowanych występuje dodatkowo siarczan amonu, który zapobiega  odbarwieniu. Przed prasowaniem włosów nakłada się środek zawierający oleje mineralne, które zabezpieczają keratynę przed przegrzaniem.

Preparaty do prostowania włosów na podstawie Goldwell, które opracowano na preparatach razem się łączących. Specjalne produkty pielęgnacyjne, olejki, proteiny, kwasy owocowe AHA i Aloe Vera, które dodają włosom pielęgnacje i nawilżenie.

db4cb5d1000f04634fa171c3Preparaty: 

Preparat zabezpieczjący : betaina wyrównująca różnice w strukturze włosów, pielęgnuje i chroni włosy przed uszkodzeniem, kationowe polimery regulujące proces rozprostywania, chronią włosy. Zastosowanie ma w zabiegu wstępnym, przed zabiegiem prostowaniem włosów.

Preparat do rozprostowywania: pochodne amoniaku, boraks, węglan sodu są odpowiedzialne za zmianę struktury, siarczan amonu chroni włosy, przed zmianą koloru. Rozprostowuje włosy.

Preparat ochronny: oleje mineralne, które chronią włosy przed termicznym uszkodzeniem podczas prasowania, działa na włosy odpęczniająco o stabilizująco, poprawiają rozczesywanie.

Neutralizator: pantenol i proteiny pszenne, działają regenrująco i poprawiają stan włosów, nadają połysk.

Należy pamiętać, jednak że proces ten może zaszkodzić skórze głowy a także uszkodzić włosy, jeżeli jest proces ten źle przeprowadzony. Może potem wystarczyć ścięcie włosów, a jak nie to wizyta u lekarza. 

Trwała prostująca utrzymuje się od 3-6 miesięcy w zależności od rodzaju włosów i od preparatu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments