Z naszych włosów, jeżeli masz długie, tak naprawdę możesz wykonać wszystko. Każda z nas ma miliony inspiracji co by zrobić na swojej głowie. Nie jest to trudne, wystarczy je wyprostować i kombinować. prostowanie_wlosow2Gładkie włosy idealnie pasujące do twarzy nie każda Kobieta takie może mieć! Ale zawsze można spróbować takie uzyskać i cieszyć się blaskiem prostych włosów.

Rozczesane pasma susz, naciągając je prostopadle do czaszki. Najważniejsze aby je przesuwać w kierunku  z góry na dół. Dzięki temu włosy powinny być proste, ale niektórym włosom nie wystarczy tylko taki zabieg. Należy wykonać jeszcze prostowanie włosów. Najlepiej aby prostownica była o szerokich ramionach i o regulacji temperatury, ponieważ do takich włosów, nie potrzebna nam jest duża temperatura nagrzania, aby je wyprostować idealnie. Pasma małe najlepiej prostować, aby nie ominąć żadnych włosów, ponieważ mogą odstawać. Po przejechaniu jednego pasma włosów spryskaj je lakierem i jeszcze raz przeprostuj ponownie i tak każde następne.

prostowanieMoże także się zdarzyć, że niestety włosy nie są nadal proste, ale to nie wina włosów, tylko pewnie prostownicy, lub lakieru słabego.

Mocne włosy z dużym skrętami do tego grube puszące się, ciężko jest wyprostować. Takie włosy najlepiej jest wyprostować chemicznie u fryzjera. Nie trzeba wtedy codziennie prostować włosów a do tego efekt przez kilka miesięcy znakomity. Za pomocą substancji chemicznych , takich jak amoniak, zmienia strukturę włosa. Mostki siarczanowe zawarte w rdzeniu rozłącza się, a potem ponownie splata, tak żeby włos w przekroju był bardziej okrągły. A dzięki temu przestanie skracać się i skręcać. Chodź jak są bardzo puszyste i mocno skręcone włosy to nawet po takiej chemicznej prostującej trzeba poprawiać. prostownicą, ale takie coś zdarza się raz na 100 osób, więc nie jest to takie typowe.

Należy jednak pamiętać, że zabiegi fryzjerskie takie jak rozjaśnianie czy trwała ondulacja mogą mieć złe działanie i inne efekty końcowej fryzury. Należy pamiętać, także że tabletki antybiotyki czy hormonalne także mogą źle wpływać na różne uformowania włosów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments