Podczas zimnych dni nasza skóra jest narażona na suchość i podrażnienia. Zimne powietrze potrafi bardzo ją zniszczyć. Dlatego należy dobrze dobierać krem, by chronił nas od tego zimna. W marcu jak to mówią: trochę lata, trochę zimy. Więc ochrona nadal potrzebna.

Jeżeli jesteśmy na mroźnym powietrzu tylko przez czas krótki np. w porze przejścia tylko do pracy i z powrotem to wystarczy na nosić krem nawilżający lub odżywczy. Najlepszy taki krem o gęstej konsystencji, ponieważ wtedy lepiej chroni przed wiatrem. W takie zimne dni warto starannie wykonywać makijaż, ponieważ on także nam chroni naszą twarz.

beautiful-19447_640Trzy zimowe zasady piękna: 

– Podczas chłodnych dni warto stosować krem na dzień i na noc na twarz z witaminą C. Pomaga taki krem zregenerować poszarzałą skórę. Przyśpieszają jej odnowę i poprawiają koloryt.

– Jak na dworze jest bardzo silny wiatr  a przy tym niska temperatura, najlepiej twarz chować pod szalik. Podczas takiej pogody z ust i z nosa wytwarza się nam para woda, dzięki której mogą powstać na naszej cerze odmrożenia. Nie warto oblizywać, także w takim czasie ust, ponieważ stają się one spierzchniałe.

– W okresie zimy warto w domu korzystać z nawilżaczy powietrza. W mieszkaniu powinna być utrzymana odpowiednia wilgoć w granicach 40-60%, aby skóra lepiej oddychała. Naskórek wtedy lepiej się odnawia i nie przesusza.

Gdy jednak wybieramy się na długi spacer to warto nałożyć krem półtłusty lub tłusty. Im bardziej sucha i wrażliwa nasza skóra to powinniśmy użyć więcej kosmetyku. Jeżeli temperatura waha się poniżej -10 stopni C to warto posmarować specjalnym kremem twarz na zimę. Zazwyczaj taki krem jest gęsty i tłusty. Zawiera on dla ochrony naszej twarzy dużo lipidów. Krem ochronny najlepiej nakładać 30 minut przed wyjściem, aby wniknął w skórę.

Na wyjazdy w góry na narty lub spacery jesienne, zimowe czy wiosenne, warto zabrać ze sobą mocny krem. Najlepiej kupić specjalistyczny krem dla narciarzy. Kosmetyk najlepiej wybierać także z filtrem UV, ponieważ słonce w górach bardziej działa na naszą cerę bo odbija się od śniegu. Na wieczór warto smarować twarz olejkiem, który dobrze wnika w skórę twarzy.

Warto także pomyśleć nad szminką ochronną do twarzy i kremie do rąk.