Wybór pomadki nie jest zawsze łatwy, ale należy z nim uważać, ponieważ źle dobra szminka może sprawić, że będą wyglądały usta na zmęczone i nie zjawiskowe.

Najlepiej szminkę dobierać do odcienia włosów lub typu urody. Z wyniku sondażu okazuje się, że każda z nas powinna mieć minimum 2 pomadki w różnych odcieniach. Bardziej neutralna na dzień a ciemniejsza na okazje lub wyjścia wieczorne. Warto testować w drogeriach szminki, ponieważ od tego takie testery są a nie kupować na oko, lub z świadomością, że w takiej będzie mi ok. Na naszym rynku z roku na rok jest coraz więcej produktów w różnej gamie kolorów, dlatego sprawdzajmy i korzystajmy z testerów.

lips-145758_640Szminkę najlepiej sprawdzać za pomocą patyczka kosmetycznego. Otóż nanieś na patyczek delikatnie trochę szminki, a następnie nałóż na usta. Dzięki takiemu sposobowi, będziesz mogła znaleźć odcień idealny dla Siebie. często nakładamy szminkę na nadgarstek lub dłoń, ale wtedy kolor będzie na naszych ustach całkiem inaczej wyglądał. Na skórze jasnej wygląda na bardzo intensywny. Warto przy zakupie szminki, zapytać ekspedientki czy szminka jest miękka czy twarda, jak się ją nosi na ustach. Rodzaj szminki także ma znaczenie, aby dobrze prezentowała się na naszych ustach przez cały dzień.

Najlepsze są szminki matowe, dobrze kryjące. Taka się najdłużej utrzymuje na ustach. Szminki tego typu zawierają bardzo dużą ilość pigmentów. Nawet, gdy odcień szminki lekko zniknie z ust to będą one zawsze lekko zabarwione. Takie szminki powinny być używane zawsze na imprezy. Ale nie używajmy ich znów na co dzień, ponieważ one zawierają dużo substancji natłuszczających, co wysuszenie ust.

Często mamy problem z ustami, które są spierzchnięte. Wtedy sięgajmy po pomadki kremowe. Nadają ładny odcień ustom i idealnie pielęgnują usta. Mają sporo silnych składników odżywczych, które idealnie wchłaniają usta i je chronią. Pomadki dodatkowo te nadają lekki połysk ustom, jak po użyciu błyszczyka. Usta jednocześnie mogą wyglądać pięknie i ponętnie. Dobrym sposobem na takie usta jest także miód. Warto troszkę nałożyć na usta i cieszyć się nie spierzchniętymi ustami przez cały dzień.

Jak nakładać pomadkę na usta:

– przypudruj lekko usta, a nadmiar strzep pędzlem (dzięki temu pomadka będzie dłużej się utrzymywać na ustach)

– obrysuj usta konturówką, jeżeli nie masz w tym wprawy, zrób kilka małych linii a potem je łącz (wybieraj konturówki o odcieniu zbliżonym do warg)

– nałóż szminkę na usta

– zaciśnij na chusteczce usta (dzięki temu nie zniknie ona szybko z ust, bo nadmiar jej będzie usunięty).

Dlaczego warto używać szminki:

– powiększa usta: aby uzyskać efekt powiększony ust, wystarczy lekko obrysować usta poza linią naturalnej linii ust a potem uzupełnić wargi szminką tak jak zwykle.

– wybiela zęby: aby uzyskać efekt wybielonych zębów, wystarczy dobrze dobrać kolor pomadki, a uśmiech stanie się od razu jaśniejszy. Jeżeli zęby mamy lekko żółtawe należy unikać odcieni szminek takich jak: pomarańczowa, złota i brzoskwiniowa. Najlepiej używać matowe beże.

– odejmuje lat: aby uzyskać efekt odjętych lat, warto je malować ładnie z idealnym dobranym odcieniem, wtedy oczy ludzi skupiają nasze usta a nie nasze zmarszczki na twarzy.