Dobrze dobrany kolor włosów może zrobić z Ciebie prawdziwą gwiazdę. Dlatego koloryzacja to jeden z ulubiony zabiegów stylistów. 1Wiele kobiet zastanawia się czy iść do fryzjera, czy wykonać farbowanie w domu. Tak naprawdę wydajemy około 4-5 razy więcej u fryzjera czasu i pieniędzy niż w domu. A przecież nie jest to trudne. Przypomina to zajęcia plastyczne tylko wykonywanie tego na włosach a nie na kartce.

Jeżeli na różnych odcieniach chcesz otrzymać kolor identyczny jak na pokazanym obrazku, farba musi być dokładnie rozłożona na włosach. Kupiona farba w drogerii, działa bez dodatkowych specyfików, nie wnika w rdzenie włosa, tylko oblepia powierzchnię. Czy to plus. Nie tak do końca. Farba się zmywa i traci kolor i połysk i pojawiają się odrosty. I znów robimy to samo , a po dłuższym czasie na warstwa jest coraz większa na włosach. Jeżeli potem marzy nam się ciemny kolor nie ma problemu, gorzej jak chcemy jasny wtedy już musimy się udać do fryzjera. Włosy tak naprawdę się męczą.

mmmmmmZaś u fryzjera farba wnika do wnętrza włosa, jest ona specjalistyczna, dzięki czemu nie jest ona opatulona dodatkową warstwą chemii i może swobodnie oddychać, odrosty mniej rzucają się w oczy, a zmiana o dwa lub trzy tony nie wymaga drastycznych zabiegów.

Fryzjer tak naprawdę może przygotować dla każdego indywidualny kolor.  Możliwa jest koloryzacja kilkoma tonami mieszającymi ze sobą, podczas jednego zabiegu, dzięki czemu włosy wyglądają naturalnie.

Ale zarówno farby profesjonalne jak do użytku domowego nie niszczą już włosów, a wręcz przeciwnie, wygładzają i wzmacniają. Ale nieumiejętne rozjaśnianie może mieć skutki negatywne większe.

Po farbowaniu włosów najlepiej używać preparatów odpowiednich do włosów farbowanych. Najszybciej wymywają się odcienie: czerwieni, zieleni, błękitu. Najtrwalsze są brązy, blondy i czerń. Koloryzacje powinno się powtarzać co 6 tygodni.

Siwe włosy zaś jest nie łatwo zafarbować, ponieważ pozbawione są pigmentu. Wprowadzenie jego w włosy nie jest łatwe. Najlepiej wtedy udać się do fryzjera jeżeli nam zależy na dobrej koloryzacji.

Włosy farbowane nigdy już nie będą mieć odcieniu naturalnego. A kolor włosów i dobór farb najlepiej doradzi fryzjer. Jest droższy ale skuteczny.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments