Włosy to bardzo ważny element kobiecej urody, o który staramy się dbać każdego dnia – jak najlepiej się tylko da. Niestety we współczesnych czasach pielęgnacja włosów nie należy do prostych, ponieważ są one narażone na mnóstwo negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczone powietrze, twarda woda, suszarka, prostownica, duży mróz zimą, gorące powietrze latem czy mnóstwo kosmetyków ze szkodliwymi detergentami. Dlatego jeśli chcemy naprawdę zadbać o nasze włosy to powinniśmy postawić na kosmetyki naturalne, które nie obciążają naszych włosów w żaden sposób. Bardzo prostymi oraz skutecznymi kosmetykami są domowe maseczki na włosy. Możemy je zrobić z produktów, które na pewno znajdą się w naszej kuchni – w szybki i prosty sposób. Nie dość, że oszczędzamy w ten sposób mnóstwo pieniędzy, które musielibyśmy wydać na drogie, pełne szkodliwych ulepszaczy maseczki czy odżywki to jeszcze zapewniamy naszym włosom zdrową i naturalną pielęgnację. Poniżej znajdziesz opis kilku przepisów na przyrządzenie domowych maseczek – mam nadzieję, że wypróbujesz je u siebie i okażą się przydatne! Zapraszam do lektury!

Przepis na maseczkę z pomidora, która zmiękczy Twoje włosy

Aby przygotować maseczkę zmiękczającą włosy będziesz potrzebować dwóch, bardzo podstawowych składników jakimi są: mąka kukurydziana (dwie łyżki) oraz jeden, cały pomidor. Weź plastikową miseczkę i w niej rozgnieć na miazgę pomidora, po czym dodaj do niego dwie łyżki mąki kukurydzianej. Następnie mieszaj te składniki ze sobą tak długo aż uzyskasz jednorodną mieszaninę. Gdy Ci się to uda to nałóż maseczkę na mokre włosy i zostaw je około pół godziny, po czym dokładnie ją spłucz. I gotowe! Taką maseczkę możesz sobie aplikować na włosy co dziesięć dni, a szybko zobaczysz efekty!

Przepis na nawilżającą maseczkę do włosów z płatków owsianych!

Przygotuj sobie około pół szklanki zmielonych płatków owsianych, ciepłe mleko, oliwę z oliwek (dwie łyżeczki) oraz miód (jedna łyżka). Do średniej wielkości miski wsyp pół szklanki płatków owsianych, zalej je ciepłym mlekiem (trochę mniej niż pół szklanki), po dodaj do tej mieszanki dwie łyżeczki z oliwy oliwek oraz jedną łyżkę miodu. Wszystko dokładnie ze sobą wymieszaj. Następnie tak przygotowaną, ciepłą masę rozprowadź po całych swoich włosach. Koniecznie nałóż na włosy pokryte maseczką foliowy czepek (jeśli takiego nie posiadasz może to być zwykła, foliowa siatka na zakupy), aby zachować ciepło i pozostaw na głowie na czas 30 minut. Po tym czasie zdejmij czepek, dokładnie spłucz maseczkę za pomocą wody i od raz umyj włosy szamponem (najlepiej nakładać taką maseczkę tuż przed umyciem włosów). Dzięki tej maseczce Twoje włosy będą wygładzone oraz nawilżone jak nigdy wcześniej!