Z kręconymi włosami jest tak, że albo się je kocha, albo ich nienawidzi. Chyba każda kobieta zna to uczucie, kiedy ma się proste włosy i marzy się o bujnych lokach, natomiast posiadaczki bujnych loków marzą o pięknych, prostych włosach. Sekret jednak tkwi w tym jak dany rodzaj włosów należy pielęgnować, aby podkreślić ich piękno. Bujne loki naprawdę mogą być olśniewające, jednak wiąże się z tym ogromne wyzwanie stylizacyjne oraz pielęgnacyjnie, bo jest to rodzaj włosów, które nie łatwo jest ujarzmić. Ale gdy już nam się to uda, to na pewno będziemy bardzo zadowolone z efektów! Jeśli nadal nie wiesz jak powinnaś pielęgnować swoje kręcone włosy oraz jakie odżywki powinnaś do nich zastosować to koniecznie przeczytaj poniższy poradnik! Zapraszam do lektury!

Jak rodzaj odżywek powinniśmy stosować do pielęgnacji włosów kręconych?

Przede wszystkim wybierając odżywkę do włosów kręconych powinniśmy pamiętać o tym, że z racji ich wysokoporowatej struktury (mają podniesione łuski włosów) to mają one ogromną tendencję do matowienia, puszenia się oraz niestety również do przesuszania. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, aby odżywka, a także wszelkiego rodzaju kosmetyki używane do tego rodzaju włosów posiadały w składniki mocno nawilżające, ponieważ w ten sposób uda nam się uwydatnić elastyczność oraz sprężystość naszych loków. W związku z tym kupując odżywkę do naszych włosów musimy zwrócić uwagę na to abym miała właściwości, które pozwolą ujarzmić ich puszenie się, pomogą nam je odżywić oraz dobrze wygładzić. Najlepiej tutaj sprawdzą się wszelkie składniki, które posiadają w składzie proteiny o działaniu odbudowującym oraz z dodatkiem humektantów (są to składniki silnie nawilżające). Bardzo ważne jest również, aby pamiętać, że włosy grube oraz przesuszone niż włosy proste i suche – wynika to z ich struktury.

Odżywki do włosów kręconych – jakie są polecane?

Z racji, że odżywki oraz odpowiednie nawilżanie włosów w przypadku loków to podstawa pielęgnacji – nie możemy o nich zapominać! Nasze włosy bez odpowiednich odżywek będą się puszyć, będą suche oraz źle się będą prezentować, a tego przecież wolelibyśmy uniknąć. Wśród polecanych odżywek do włosów kręconych możemy wyróżni: odżywka o- Herbal, odżywka ułatwiająca rozczesywanie Nivea Diamond Gloss, maska podkreślają skręt loków Loeral Curl Contour, fluid wygładzający Davines Love Momo, odżywka podkreślająca loki Matrix Curl Life, odżywka do fal i loków Davines Love Curl oraz jedwab w płynie Garnier Fructis. Każda z Was na pewno znajdzie spośród tych odżywek idealną właśnie dla swoich włosów! Po zakupie odpowiedniej odżywki koniecznie pamiętaj o tym, aby nakładać ją na włosy tuż po każdym myciu głowy. Staraj się poza odżywką także przynajmniej jeden lub dwa razy w tygodniu nakładać na włosy odżywiającą maskę na włosy.