Dłonie to wizytówka kobiety, dlatego tak ważne jest, aby dbać o nie w odpowiedni sposób. Nie chodzi nawet oto, aby zawsze mieć pomalowane paznokcie, ważne, aby nasza skóra na dłoniach była gładka oraz odżywiona – przyjemna w dotyku. Ładne dłonie to przede wszystkim zdrowe dłonie. Ręce to część ciała, której używamy codziennie do różnych czynności – jedzenie, mycie się, ubieranie, pisanie na komputerze czy telefonie, dotykaniu produktów w sklepie – oraz wiele, wiele innych czynności. A to oznacza, że są one najbardziej narażone na kontakt z różnymi bakteriami oraz na różne podrażnienia. W związku z tym nie powinniśmy zaniedbywać ich pielęgnacji. Jeśli zależy nam na 100% skutecznej oraz zdrowej pielęgnacji naszych dłoni to zamiast kupować w sklepie kremy do rąk, których skład nie jest całkiem naturalny i tak odżywczy jak skład kosmetyków do dłoni wykonanych samodzielnie. Zacznij pielęgnacje swoich dłoni już dziś i wypróbuj jeden z poniższych przepisów na domowe kosmetyki do pielęgnacji dłoni!

Maseczka na łamliwe paznokcie!

Jedyne czego będziesz potrzebować do przygotowania tej mieszanki to łyżeczka miodu, łyżeczka oliwy, jedno żółtko oraz kilka kropel witaminy C i E. Wymieszaj wszystko w miseczce, po czym otrzymaną maseczkę nałóż na paznokcie i całe dłonie. Potrzymaj około 5 minut i dokładnie spłucz.

Zrób sobie peeling dłoni z oliwek oraz migdałów!

Do tego peelingu będziesz potrzebować takich składników jak: pół szklanki soku z cytryny, starte migdały (postaraj się je jak najlepiej zetrzeć lub zmielić w młynku do kawy, gdyż jest kawałki migdałów będą zbyt ostre lub zbyt duże to mogą podrażnić Twoją skórę, a nie jej pomóc), łyżka cukru oraz łyżka oliwy z oliwek. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj ze sobą w miseczce i gotowe! Tak przygotowaną mieszankę wcieraj starannie w dłonie przez 3 minuty. Następnie dokładnie zmyj peeling ciepłą wodą. Taki peeling dłoni możesz sobie robić raz lub dwa razy tygodniowe. Zobaczysz, że Twoje dłonie będą gładkie i odżywione jak nigdy!

Przepis na sprawdzony krem do rąk – do codziennego stosowania!

Aby przygotować ten krem koniecznie musisz zaopatrzyć się w takie składniki jak: szklanka wody różanej, dwie łyżki soku z cytryny oraz pół szklanki gliceryny. Jeśli nie masz w domu różanej wody lub nie masz jej gdzie kupić to możesz ją zrobić samodzielnie! Wystarczy połączyć ze sobą 4 litry przegotowanej wody z dwoma łyżkami olejku różanego. W szklanej miseczce połącz ze sobą oraz dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Tak otrzymaną emulsję przełóż do małego słoiczka, który możesz przechowywać w lodówce przez długi czas. I gotowe! W prosty i szybki sposób masz gotowy, ochronny krem do rąk, którego możesz używać do codziennej pielęgnacji dłoni!