Cera naczynkowa to cera wrażliwa, wymagająca szczególnej pielęgnacji – nie oznacza to przy tym, że musi być ona wyjątkowo skomplikowana i czasochłonna. Kluczem do pięknego wyglądu cery naczynkowej jest odpowiednio dopasowana pielęgnacja. Najważniejsza jest tu regularność i kosmetyki o dobrym składzie.

Czego potrzebuje cera naczynkowa?

Wrażliwa cera naczynkowa podatna jest na działanie czynników zewnętrznych – takich jak np. jak mróz, wiatr, ciepło, a także zmiany temperatur. Wpływają na nią także stres, silne emocje, nieodpowiednia dieta oraz używki. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra staje się napięta i pojawiają się na niej widoczne przebarwienia. Można z tym skutecznie walczyć, unikając czynników drażniących, a przy tym stosując kosmetyki, które zmniejszą widoczność zaczerwienień i przywracają skórze równowagę. W produktach przeznaczonych do cery naczynkowej szukaj składników:

  • nawilżających, które jednocześnie mają działanie łagodzące (to np. alantonina);
  • zapobiegających zaczerwienieniom (np. trokserutyna);
  • przeciwobrzękowych – takich jak kasztanowiec;
  • przeciwzapalnych, kojących i nawilżających – takich jak D-pantenol.

Połączenie tych składników jest dokładnie tym, czego potrzebuje cera naczynkowa.

Jakich kosmetyków potrzebujesz?

Do pielęgnacji cery naczynkowej niezbędne są kosmetyki o skutecznym działaniu. Warto sięgnąć po produkty o naturalnych, łagodnych składach, które zawierają aktywnie działające składniki pochodzenia roślinnego. Do demakijażu wybieraj łagodne kosmetyki oczyszczające – takie jak płyn micelarny czy olejek – ważne, aby były one przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej. Oprócz nich potrzebujesz także kremu na dzień, który działa nawilżająco i redukuje zaczerwienienia oraz kremu wzmacniająco-regenerującego na noc. Uzupełnienie pielęgnacji stanowi serum o zintensyfikowanym działaniu, które zmniejsza widoczność zmarszczek. Na dzień możesz wybrać także krem z korygującym pigmentem w kolorze zielonym, który nie tylko pielęgnuje, ale także skutecznie maskuje niedoskonałości, optycznie zmniejszając widoczność zaczerwienienia.

Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Pielęgnacja cery naczynkowej musi łączyć się ze zdrową dietą. Należy unikać ostrych przypraw i używek, które destrukcyjnie wpływają na stan skóry. Naucz się też skutecznie relaksować i zmniejszyć bodźce stresowe, powodujące zaczerwienienia. Unikaj długiego pozostawania na mrozie, a także zmian temperatur. 

Tak prowadzona pielęgnacja, uwzględniająca potrzeby skóry i maksymalnie chroniąca przed wpływem negatywnie oddziałujących czynników zewnętrznych sprawi, że cera stanie się wyraźnie zdrowsza i mniej podatna na uszkodzenia. Będzie pełna blasku.