Sól , jak powszechnie wiadomo, konserwuje i utrwala. W każdym razie, tak włąśnie działa na jedzenie. Czy działa tak samo na urodę? Do pewnego stopnia tak.

 salt-91539_640

Najsłynniejszym zastosowaniem soli jest peeling solny. Możecie zafundować go sobie w ośrodku SPA lub we własnej łazience. Oczywiście, w SPA będzie przyjemniej, nastrojowa muzyka, świece i tak dalej. W dalszym ciągu jednak to, co stanowi esencję zabiegu, to będzie sól. Tutaj dowiecie się, jak wykonać peeling solny w domu.

Każdy peeling składa się z dwóch faz – tłustego nośnika, zapewniającego poślizg i trzymanie się wszystkiego w kupie oraz peelingujących drobinek, w tym przypadku soli. Do peelingu solnego nie należy oczywiście używać soli z solniczki – jest zbyt drobna, a poza tym, tak drobna sól często jest otrzymywana w sposób przemysłowy. Dzięki temu jest bardzo czysta, ale jak na nasze potrzeby – aż za czysta. Dużo lepiej sprawdzi się sól kamienna lub morska. Tak naprawdę kamienna tez jest morska, tyle, że owego morza nie ma już od kilku milionów lat. Ale sól jest. Może więc jednak jest esencją długowieczności?

Od czego zacząć, aby wykonać peeling solny? Od wizyty w sklepie, oczywiście. Kupując sól, pamiętajcie, by nie była zbyt gruboziarnista. Najlepiej na początek wybrać taką o średnio drobnych ziarnach. Skoro już jesteście w sklepie, zaopatrzcie się przy okazji w oliwę z oliwek. Będzie ona stanowić waszą bazę do peelingowania.

A skoro już jesteście szczęśliwymi posiadaczkami soli i oliwy, wsypcie porządną garść soli do miseczki, dodajcie niepełną łyżkę oliwy i wymieszajcie. Teraz należy wejść pod prysznic i kolistymi ruchami peelingować strategiczne obszary, to znaczy brzuch, uda i pośladki. Pamiętajcie, żeby wykonywać ruchy intensywne, ale nie za mocne – nie chodzi o to, by wykonać obróbką skrawaniem, tylko pobudzić metabolizm i ujędrnić skórę. Peeling taki najlepiej wykonywać w serii, przynajmniej pięć zabiegów co dwa-trzy dni. PO tym czasie, kiedy skóra będzie już porządnie zaopiekowana, można powtarzać taki peeling raz na tydzień lub rzadziej. Oczywiście, ponieważ sól podrażnia, nie należy fundować sobie takiej rozrywki na mocno opaloną czy skaleczoną skórę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments