Wielu kobietom bardzo zależy na tym, by mieć zdrową i promiennie wyglądającą cerę. Niewiele z nich jednak jest świadomych, że aby osiągnąć taki efekt, potrzebna jest wieloetapowa pielęgnacja, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Używanie najdroższych kosmetyków na niewiele się zda, jeśli organizm nie będzie odpowiednio nawodniony, a dieta uboga w składniki odżywcze. Dziś po krótce opowiemy o tym, jakie kroki należy wykonać w drodze do posiadania promiennej cery. Zapraszamy do czytania.

Systematyczność

Na początku zaznaczymy, że nasza skóra lubi regularność! Nie istnieje żadna magiczna mikstura bądź krem, dzięki któremu po jednym zastosowaniu cera będzie wyglądać jak ze zdjęć modelek reklamujących biżuterię. Niektórzy dostają w genach piękną skórę i niewiele muszą z nią robić, ale niestety cała reszta nieustannie szuka sposobów na poprawę. Od czego zacząć?

Krok pierwszy

Krokiem pierwszym jest pielęgnacja rano i wieczorem. Często wydaje nam się, że dokładne oczyszczanie twarzy rano nie ma sensu, bo w końcu przed snem już to zrobiliśmy. To błąd, ponieważ podczas spania nasz organizm nadal działa i różne procesy się nie zatrzymują, m. in. produkowanie sebum. Dlatego rano należy dokładnie oczyścić twarz przed nałożeniem makijażu. Najlepiej umyć ją łagodnym żelem albo płynem micelarnym, użyć tonika i wklepać krem mocno nawilżający. Nie zapomnijcie o kremie pod oczy! Natomiast przed snem należy pamiętać o dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry po całym dniu, użyciu tonika i kremu odżywczego lub regenerującego na noc. Zamiennikiem kremu może być olejek – Twoja skóra na pewno będzie bardzo wdzięczna!

Krok drugi

Krokiem drugim jest wykonywanie różnych zabiegów co kilka dni lub w określonym czasie. W domu mogą być to peelingi i maseczki, które kupimy w każdej drogerii w jednorazowych opakowaniach. Warto sięgać po produkty, które zawierają w sobie jak najwięcej naturalnych składników, dzięki czemu nic nas nie uczuli i nie zatka porów skórnych. Aby utrzymać cerę w świetnym stanie poleca się również domowe masaże twarzy, które możemy włączyć do codziennego rytuału przy wklepywaniu kremu. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie raz na jakiś czas kosmetyczki i zrobienie zabiegu dogłębnie oczyszczającego i odżywiającego, zwłaszcza po zimie.

Krok trzeci

Nie od dziś wiadomo, że największy wpływ na naszą cerę ma dieta i nawyki żywieniowe. Idealna skóra nie lubi ani kawy, ani ostrych przypraw, źle reaguje na tzw. junk food i cukier. Nie jest powiedziane, że musimy zrezygnować ze wszsytkiego na raz – lepiej powoli wprowadzać zmiany w naszych codziennych rytuałach. Bardzo ważnym nawykiem jest picie odpowiedniej ilości płynów każdego dnia – idealnie by było, gdyby większośc z nich stanowiła woda.