Jeśli chcesz zgubić parę kilogramów i poprawić swoje samopoczucie to koniecznie powinieneś pomyśleć nad uprawianiem jakiś aktywności fizycznych. W ten sposób w przyjemny oraz w szybki sposób możesz schudnąć parę kilogramów, a nawet więcej. Mało tego, poza mniejszą tuszą zyskujesz również dobre samopoczucie, ponieważ w trakcie uprawiania sportu wytwarza się w naszym organizmie tzw. hormon szczęścia, który powoduje nasze lepsze samopoczucie. Poza tym po porządnym wysiłku fizycznym o wiele lepiej się śpi, a jeśli połączymy to wszystko z odpowiednią dietą to nasz organizm na pewno będzie lepiej prosperował. Poniżej znajdziesz krótki artykuł dotyczący tego jaka aktywność: rower, rolki czy basen jest najlepsza i którą najlepiej można dopasować do własnych potrzeb. Zapraszam do lektury!

Rowerem dojedziesz wszędzie!

Podobno jazdy na rowerze się nie zapomina, więc jeśli w dzieciństwie ktoś nauczył Cię jeździć na tym cudownym pojeździe to na pewno wiesz jak się to robi. No cóż rower to aktywność, dzięki której przez cały czas pracują nasze mięśnie nóg oraz brzucha. Dlatego jeśli zależy Ci na wyrzeźbieniu którejś z tych partii ciała oraz zrzuceniu paru kilo to na pewno będzie aktywność dobra dla Ciebie. Ogromnym plusem roweru jest to, że możemy nim zastąpić jazdę autem lub komunikacją miejską i po prostu robić sobie wycieczki do pracy czy na uczelnie na rowerze – wtedy zyskujemy dobrą kondycję, regularne ćwiczenia, szybki czas dotarcia w wyznaczone miejsce (oczywiście w zależności w jakiej odległości dane miejsce się znajduje), a także satysfakcję z przejechanych kilometrów. Czy może być coś lepszego?

A może by tak wyskoczyć na rolki?

Rolki to również bardzo przyjemna aktywność, aczkolwiek każdy kto zaliczył upadek na rolkach wie, że bywa bolesna. Zdecydowanie jest to sport dla osób, którym zależy na ładnej pupie, ponieważ jazda na rolkach super kształtuje pośladki. Przy okazji oczywiście pracują też mięśnie brzucha i nóg oraz spalamy dodatkowe kalorie. Natomiast gdy dojdziemy do wprawy w jeździe na rolkach to tak jak i na rowerze – zamiast na spacer czy chodzenia pieszo możemy zawsze wyciągnąć rolki i przejechać się choćby do sklepu. Poza tym jazda na rolkach daje wiele satysfakcji i radości, pozwala nam się szybko poruszać i słuchać muzyki, grać w coś lub rozmawiać z przyjaciółmi jednocześnie.

Basen dla relaksu i zdrowia

Pływanie to aktywność, którą można polecić każdemu, ponieważ w trakcie pływania pracuje większość naszych mięśni. Aktywność na basenie działa także doskonale na nasz kręgosłup, dlatego jeśli mamy tylko taką możliwość to powinniśmy korzystać w opcji choćby weekendowego wypadu na basen.