Do przedłużania i zagęszczania włosów można użyć włosów naturalnych lub syntetycznych.

Włosy naturalne są specjalnie klasyfikowane i przygotowywane. Można na nich wykonywać wszystkie zabiegi fryzjerskie czyli chemiczne, termiczne i mechaniczne. O ich jakości świadczy ilość łuski włosowej na łodygach.

98c95185d2c9e9ed2de05eee64507718Do włosów naturalnych zalicza się:

włosy słowiańskie: falujące, miękkie, lekkie o gładkiej strukturze. Pochodzą z Polski, Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy i części Rosji. Włosy bardzo cenione na świecie, ponieważ ciężko je zdobyć. Włosy takie można tylko specjalnymi produktami farbować i rozjaśniać. Dzięki temu łuska włosowa nie ulegnie zniszczeniu a włosy nadal wyglądają naturalnie.

Zalety: łuska włosowa zachowana w całości, miękkie, jedwabiste, można koloryzować

Wada: wysoka cena

włosy europejskie: proste i falujące, miękkie, lekkie, podatne na układanie. Do ich produkcji wykorzystuje się włosy z różnych części Europy. Od jasnej przez ciemną a nawet do czarnej barwy. Podczas produkcji włosy są mieszane, rozjaśniane i koloryzowane. Używane do tego płyny są łagodne i powodują tylko częściowe zniszczenie łuski włosowej. Nie można nakładać na nie silikonu.

Zalety: cena na średnim poziomie, miękkie, delikatne i powtarzalność odcieni

Wady: częściowy brak łuski włosowej

włosy indyjskie:   falujące, cięższe i sztywniejsze od europejskich. Mają porowatą powierzchnię ciemny pigment. Do rozjaśniania ich stosuje się bardzo silne preparaty  co powoduje częściowe zniszczenie łuski włosowej. Niektórzy producenci nakładają silikony, aby poprawić ich wygląd. Stają niestety po tym cienkie, plątają się zwłaszcza na końcach.

Zalety; cena średnia, miękkość, powtarzalność kolorów

Wady: częściowy brak łuski włosowej, problemy z farbowaniem, tendencja do plątania.

włosy azjatyckie (chińskie) – proste, ciężkie, trudne do układania, sztywne, ciemnej barwy. Są produkowane w Chinach. Są pozbawione łuski włosowej. Są pokrywane silikonem, aby były gładkie i lśniące. Niestety kosmetyki używane na co dzień niszczą bardzo szybko włosy.

Zalety: niska cena, różnorodność kolorów

Wady:  brak łuski włosowej, problemy z farbowaniem, używanie kosmetyków bez protein.

Włosy syntetyczne  otrzymuje się na bazie włókien polimerowych.Są bardzo lekkie i odporne na podwyższoną temperaturę, ale mogą się topić np przy lokówce. Należy na nie uważać także, przy zbyt ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Syntetyczne włókna nie poddaje się zabiegom chemicznym. Z tego powodu takie zabiegi wykonuje się na włosach klientki przed doczepieniem włosów sztucznych.

Włosy monofibre MF są odporne na zmiany atmosferyczne., nie tracą połysku ani koloru, są bardzo lekkie i łatwe w pielęgnacji. Ale nie można stosować lokówek, szczotek, ani prostownic.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments