Prezenty wręczamy często. Urodziny, imieniny, różne rocznice i święta są okazjami do podarowania najbliższym czegoś, co pozostanie w ich pamięci na długo. Problem jednak w tym, że czasami brakuje nam pomysłów, a nie chcemy po raz któryś podążać utartymi ścieżkami. Sprawdź, dlaczego perfumy zawsze są dobrym prezentem i dlaczego perfumy z grawerunkiem stały się tak bardzo popularne!

Choć są tacy, którzy sądzą, że perfumy nie są żadnym szczególnym prezentem, to większość z nas bardzo lubi takie podarunki. Trzeba przecież przyznać, że ładne zapachy lubią i kobiety, i mężczyźni. Mało tego, lubimy używać perfum o zapachach zgodnych z porami roku. Wiosną i latem największą popularnością cieszą się perfumy o lekkich, kwiatowych woniach, a jesienią i zimą chętnie sięgamy po cięższe zapachy, które w chłodnych dniach otulają nas wręcz swoim aromatycznym ciepłem i zmysłowością. Perfumy są więc prezentem idealnym. Można je podarować zarówno najbliższej osobie, jak i pani na dzień nauczyciela. Ucieszy się z nich zarówno szef, jak i ukochana przyjaciółka. A jeśli upominkiem będą perfumy z grawerunkiem, to prezent stanie się tym, który będzie pamiętany przez długie lata.

Perfumy na prezent – jak wybierać?

Jeśli myślimy o jakimkolwiek prezencie, to musimy mieć świadomość, że czasem wybór nawet banalnej rzeczy może być dużym problemem. Jeśli wybierzemy źle, prezent może okazać się po prostu bezużyteczny. Tak się dzieje, gdy chcemy komuś podarować coś z odzieży i nie trafimy z rozmiarem. Często sięgamy po jakieś przedmioty dekoracyjne do domu, ale nie do końca wiemy, w jakim stylu i w jakiej kolorystyce urządzone jest mieszkanie osoby, która ma ten prezent otrzymać. Jeszcze gorzej, gdy wymyślimy, że upominkiem mają być na przykład buty, a te jak wiadomo trudno dopasować bez przymierzenia.

Planując zakup perfum na prezent, mamy nieco ułatwione zadanie. Nawet jeśli nie znamy dokładnego gustu beneficjenta podarunku, możemy postawić na zapachy aktualnie modne, na wonie klasyczne lub na te idealnie dopasowane do danej pory roku. Jedno jest pewne, że podążając utartymi schematami, wiadomo, że kobiety uwielbiają kwiatowe zapachy. Zawartość flakonów w sezonie letnim i wiosennym powinna emanować świeżością, a te na jesień i zimę mogą być nieco cięższe o bardziej zmysłowej nucie. Z kolei perfumy na prezent dla mężczyzn powinny kusić zapachami drzewnymi, korzennymi z nutami świeżości, bo te kompozycje podbudowują pewność siebie panów oraz wspierają ich codzienną aktywność.

Perfumy z grawerunkiem to upominkowy przebój

Prawdziwym hitem ostatnio są perfumy z grawerunkiem. Osobista dedykacja naniesiona na flakonie czyni z niego prezent naprawdę niepowtarzalny. Krótki tekst można dostosować zarówno do obdarowywanej osoby, jak i do okazji. Trzeba przyznać, że ten, kto otrzymuje takie prezent z dobrze dobranym grawerem, czuje się naprawdę wyjątkowo. Co ciekawe, zamawiając w Avon perfumy z grawerem, w żaden sposób nie wydłuża się czas realizacji zamówienia. Warto więc pokusić się o unikatowy prezent dla wybranej osoby, bo takie perfumy na zawsze pozostaną w pamięci.