Lato to czas, kiedy jest gorąco i dlatego chętnie ubieramy wtedy lekką sukienkę, krótkie spodenki, klapki czy sandały, a zimową czapkę zamieniamy na kapelusz. Wysokie temperatury dają nam o sobie znać całymi dniami, więc chętnie sięgamy po wiatraki, jemy lody i owoce aby orzeźwić i ochłodzić organizm. W tym czasie stawiamy także na lżejszy makijaż, ponieważ wiadomo, że duże słońce nie sprzyja trzymaniu się zbyt dużej ilości kosmetyków na twarzy. Wtedy również warto zadbać o odpowiednią, lżejszą fryzurę, w której będziemy się czuć naturalnie i komfortowo. Lato to doskonały czas, aby wybrać się do fryzjera lub zmienić upięcie, ponieważ nasze włosy zwykle robią się wtedy jaśniejsze od słońca oraz odżywają. Wynika to z tego, że nie są narażone na zimne i często zanieczyszczone od spalin powietrze. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jakie naturalne upięcia na lato warto zastosować! Zapraszam do lektury!

Luźny lub spięty warkocz

Warkocz to trochę taka nasza narodowa albo raczej słowiańska fryzura w której niemal każdej pani jest do twarzy. Zwykle jest to upięcie przeznaczone dla pań o dłuższych włosach, ale jeśli masz długość włosów do ramion to też dobrze będziesz wyglądać w warkoczu. Największym plusem upięcia, jakim jest warkocz jest to, że przede wszystkim jest on bardzo wygodny oraz niesamowicie praktyczny. Jeśli tylko jest dobrze i solidnie wykonany to będzie nam się trzymał na głowie przez cały dzień, bez obawy, że włosy będą nam gdzieś z niego wypadać. Poza tym warkocz doskonale się prezentuje i nadaje każdej kobiecie dziewczęcego uroku i lekkości. Lato to czas radości i kolorów, więc możemy wpleść w naszego warkocza jakąś małą chustkę lub wstążkę, a od razu ożywi to nasz wizerunek i przyciągnie uwagę. Możemy również zdecydować się na słynnego i dostojnie się prezentującego warkocza francuskiego lub jego całkowitą odwrotność, czyli warkocza holenderskiego. Dla fanek słowiańskich fryzur doskonałym rozwiązaniem będzie spięcie włosów w tak zwanego kłosa lub rybi ogon, który jest bardzo delikatnym, ale pięknie prezentującym się upięciem.

Kok lub wysoki kucyk na głowie

Lato to czas upałów, dlatego najbardziej wygodnie i praktycznie jest mieć w tym czasie spięte włosy, ponieważ głowa nie będzie nam się tak bardzo pocić, a włosy tłuścić. Poza tym wakacje to czas, kiedy nareszcie nie musimy nosić czapek na głowie i możemy pozwolić sobie wyjść na zewnątrz z pięknym okazałym kokiem lub wysokim kucykiem. Co do koka na głowie to mamy pełną dowolność – może to być malutki koczek lub ogromny, stylowy kok – którego możemy upiąć na przykład do pracy. Wysoki kucyk zaś powinien trochę wyszczuplić nam twarz i doskonale sprawdzi się w przypadku kobiet sportowców, ponieważ nie musimy się martwić o włosy wpadające nam na twarz. Taki wysoki kucyk jest praktyczny i doskonale sprawdza się w trakcie biegania czy jeżdżenia na rowerze latem.