Wakacje to okres, kiedy coraz częściej pozwalamy sobie na wychodzenie z domu w krótkich spodenkach lub w letniej sukience, a co za tym idzie pokazujemy na świat nasze nogi. Warto zadbać oto, aby w tym czasie były one choć trochę opalone oraz co ważniejsze… gładkie. W szczególności jeśli poza zwykłą sukienką lub spodenkami planujemy ubrać bikini i wybrać się na plaże – powinniśmy zadbać wtedy także o dokładną depilację miejsc bikini. Nie jest to ani miłe ani przyjemne, ale piękne zdjęcia z wakacji, na których będziemy mogły pochwalić się gładkimi nogami oraz estetycznie wyglądającym na nas stroju kąpielowym wynagrodzą nam cały ból. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o depilację – warto poznać je wszystkie, przeanalizować i dopasować do siebie tą, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom! Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego w jakiego rodzaju zabiegi depilacyjne rzeczywiście warto zainwestować. Zapraszam do lektury!

Depilacja woskiem – czy warto?

Przede wszystkim, dwie rzeczy, które powinnaś zapamiętać jeśli chodzi o depilację woskiem: jest bardzo bolesna, ale skuteczna. Tutaj koniecznie zastanów się jak wysoki jest Twój próg bólu i ile jesteś w stanie znieść, bo jeśli masz wydepilować sobie tylko jedną nogę, po czym stwierdzisz, że ból był zbyt duży i zrezygnujesz z depilacji drugiej – nie będzie to dobrze wyglądać. Poza tym musisz wiedzieć, że depilacji woskiem nie powinno się stosować jeśli masz miesiączkę, ponieważ Twoja skóra w tym czasie jest bardzo delikatna, a co za tym idzie zabieg może być dla Ciebie dwa razy bardziej bolesny. Depilacja woskiem wymaga od nas wprawy, dlatego dobrze jest umówić się na pierwszy zabieg z kimś kto już go wcześniej wykonywał. Włoski po takiej depilacji odrosną nam dopiero po kilku tygodniach. Jeśli chcemy się samodzielnie w domu podjąć depilacji woskiem to najpierw musimy podgrzać wosk na ciepło (na przykład w mikrofalówce), a potem nakładać go szpatułką na skórę. W momencie, gdy wosk stwardnieje to zrywamy go. Drugą możliwością jest zastosowanie wosku na zimno – są to plastry, które rozgrzewamy w rękach, przyklejamy i wygładzamy koniecznie w kierunku włosów, a potem odrywamy w stronę przeciwną. Pamiętaj, aby zrobić to natychmiast po nałożeniu i najlepiej szybkim, pewnym ruchem.

Depilacja laserowa – bezbolesne i szybkie rozwiązanie!

Obecnie depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, między innymi dlatego, że jest to depilacja stała. Co to oznacza? Otóż to, że po zakończeniu całej serii zabiegów nasze włosy już nie będą odrastać, ponieważ melanina (która jest barwnikiem skóry i włosów) pochłania światło lasera i zamienia ja w ciepło, co niszczy na trwale naszą cebulkę włosa. Aby jednak do tego doszło czynność należy powtórzyć czasami nawet kilka razy. Warto wiedzieć, że nasze włosy przechodzą przez trzy fazy wzrostu: najpierw aktywnie rosną, potem obumierają (ten moment, kiedy jeszcze je mamy na skórze, ale już nie rosną) i na końcu odchodzą w spoczynek. Właśnie w tej fazie należy powtarzać zabieg, w momencie gdy nasz włos odrośnie – i tak aż do skutku. Powinieneś być jednak przygotowany na to, że lekarz może odradzić Ci depilację w sytuacji, gdy na przykład twoja skora jest zbyt ciemna, a włosy są zbyt jasne.