Twarz, a także cera to ta część ciała, która jest najbardziej narażona na szkodliwe działania czynników zewnętrznych oraz słońce. Pielęgnacja normalnej cery wymaga od nas wiele czasu i energii, a pielęgnacja cery wrażliwej i atopowej to wielkie wyzwanie. Osoba, która posiada cerę wrażliwą i atopową przede wszystkim powinna zainwestować w zakup odpowiednich dla jej skóry kosmetyków, aby nie podrażnić i nie narazić na zniszczenie swojej i tak już bardzo delikatnej skóry. Zarówno w przypadku cery normalnej jak i wrażliwej warto zdecydować się na kosmetyki naturalne, ponieważ są one lepszej jakości, a co za tym idzie są zdrowsze dla naszej skóry. Co prawda trzeba poświęcić trochę czasu i pieniędzy na zdobycie informacji na ich temat oraz dopasowanie odpowiednich kosmetyków do naszych potrzeb, ale efekt, który one przyniosą zdecydowanie jest tego wart. Poniżej znajdziesz krótki tekst, dotyczący tego jakich naturalnych kosmetyków do twarzy atopowej i wrażliwej warto używać. Zapraszam do lektury!

Zainwestuj w naturalne mydło z Prowansji – 72 % olejów!

Obecnie coraz więcej osób zaczyna powracać do mydeł, bo okazuje się, że są one o wiele bardziej naturalne niż żele czy toniki, a co za tym idzie dobrze wpływają na naszą skórę. Jednym z mydeł, które doskonale sprawdzi się w pielęgnacji cery wrażliwej oraz atopowej jest marsylskie mydło naturalne, które pozyskiwane jest z olejów roślinnych takich jak: olej arganowy oraz olej palmowy. Powinnaś wiedzieć, że olej arganowy ma działanie pobudzające krążenie krwi oraz działa antybakteryjnie. Jest to bardzo istotne w przypadku skóry wrażliwej. Natomiast olej palmowy idealnie sprawdzi się do skóry atopowej, ponieważ ma on właściwości silnie nawilżające. Dlatego też powinno się go używać także do cery podrażnionej, suchej oraz popękanej. Największym atutem stosowania tego rodzaju mydła jest to, że nie zawiera ono w swoim składzie żadnych PEG (emulgatorów), glikoli czy parabenów. W związku z tym na pewno nie podrażni ono naszej i tak już wrażliwej skóry. Mydła te nie wysuszają skóry, ale ją wygładzają, odżywiają, regenerują komórki oraz mają działanie bakteriobójcze. Największym jednak plusem jest to, że takie mydło możemy dostać już od 3 do 35 złotych w sklepie i starczy nam na bardzo długi czas!

Nawilż swoją wrażliwą i atopową skórę masłem kakaowym!

Kolejnym, przeznaczonym do pielęgnacji skóry kosmetykiem, który jest naturalny i odpowiedni dla twarzy wrażliwej oraz atopowej jest masło kakaowe. Powinnaś wiedzieć, że zawiera ono bardzo dużo witamin, żelazo, wapno, potas oraz magnez. Poza tym ten kosmetyk bogaty jest w kwas oleinowy, który odpowiada za pełne nawilżenie oraz doskonałą regenerację naszej skóry. Mało tego, masło kakaowe zawiera naturalne antyutleniacze, które mają za zadanie neutralizować działanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za niszczenie naszej cery. Ponadto ten kosmetyk cechuje się całkowitą zgodnością z każdym rodzajem cery, ponieważ jego składniki są szybko i bez problemu wchłaniane w skórę i łatwo przez nią tolerowane.