Mitem jest stwierdzenie, że można znaleźć uniwersalny kosmetyk pasujący każdej kobiecie i każdemu mężczyźnie. Istnieją bowiem różne rodzaje cery, a każdy z nich wymaga szczególnego traktowania. Aby zapewnić swojej skórze zdrowy i młody wygląd, należy starannie dobrać preparaty do codziennej pielęgnacji. Jak wybrać kosmetyki do cery naczynkowej? Które produkty zapewnią najlepszy efekt? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Skóra przy cerze naczynkowej jest bardzo delikatna, wrażliwa, a nadto ma szczególne skłonności do trądziku, łuszczycy i innych schorzeń skórnych. Nie należy jej też wystawiać na słońce, ponieważ może to prowadzić do groźnych, a przede wszystkim nieestetycznych przebarwień. Ten typ cery charakteryzuje się również częstymi zaczerwienieniami twarzy. To zjawisko spowodowane rozszerzającymi się i pękającymi naczynkami krwionośnymi. Najczęściej posiadanie cery naczynkowej uwarunkowane jest genetycznie. Skóra przy tej przypadłości może jednak wyglądać olśniewająco. Wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki do cery naczynkowej. Preparaty dedykowane tej przypadłości delikatnie obchodzą się z wrażliwą skórą twarzy. To produkty, które wzmacniają naczynka krwionośne, poprawiając jednocześnie mikrokrążenie.

Po jakie kosmetyki warto sięgnąć?

Kosmetyki do cery naczynkowej zapobiegają uszkodzeniom naczynek, przebarwieniom oraz zaczerwienieniom. Warto sięgnąć po inne preparaty na dzień, a inne na noc, ponieważ w oferują one nieco inne właściwości. Nocą silniej regenerują, a w dzień doskonale zabezpieczają przed czynnikami zewnętrznymi, na które narażona jest skóra, w tym przed promieniowaniem UV. Przed snem warto zatem nałożyć neuro-maskę na noc marki Arkana, dedykowaną skórom naczyniowych i ekstremalnie wrażliwym. Oferuje ona wielopoziomowe działanie na wszystkie problemy skóry naczyniowej, dając jednocześnie uczucie ukojenia oraz komfortu. W ciągu dnia warto natomiast zastosować neuro-krem na dzień marki Arkana. Posiada on lekką konsystencję, a także jest bogaty w unikalne składniki aktywne redukujące podrażnienia i rumień.

Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Wybierając kosmetyki do cery naczynkowej należy postawić na wysokiej jakości produkty, stworzone z naturalnych komponentów. Tylko to gwarantuje bowiem ich skuteczność. Produkty bazujące na chemicznych składnikach, mogą natomiast wywoływać reakcje alergiczne i bardziej podrażniać delikatną skórę naczynkową. Czytając etykiety poszczególnych produktów należy się wystrzegać w szczególności SLS, SLES, parabenów oraz alkoholi. Lepiej nie wybierać też preparatów, zawierających składniki rozgrzewające. Cera naczynkowa woli bowiem niskie temperatury. Odpowiednią kurację zapewni Twojej skórze marka Arkana. W sklepie internetowym znajdziesz preparaty o unikanym składzie, w tym zawierające kwas laktobionowy, hialuronowy, a także witaminy A+C, czyli prawdziwe źródła młodości.