Każda skóra jest inna i inaczej ja można pielęgnować. Skórę bardzo dobrze oczyszczają także oleje roślinne. Pomoże w tym dodatkowo specjalna gąbka lub szczoteczka. 

Najlepiej stosować wodę z kranu ale zmiękczoną, wodę oligoceńską lub mineralną.

Cera tłusta i mieszana:

Skórę można idealnie oczyścić za pomocą wody i specjalnej szczoteczki z delikatną szczotką z miękkiego włosia lub elektryczną specjalistyczną. Ale te zwykłe są o wiele tańsze niż elektryczne. Szczoteczka soniczna oczyszcza skórę dzięki mikrodrganiom działa delikatnie jak peeling a zaś klasyczna masuje skóra.


skin-cleansing-264592_640Jak to zrobić:

Zwilż szczoteczkę wodą lub olejkiem do demakijażu i kolistymi ruchami masuj twarz około minuty. Jeśli użyłaś olejku, spłucz potem twarz wodą.

Cera wrażliwa: 

Zmywaj najlepiej makijaż gąbką lub specjalną rękawicą zwilżoną wodą. Gąbka powinna być wykonana z włókien celulozowych lub pozyskanych z korzenia japońskiego drzewa Konjac. Oczyścić w ten sposób skórę, a także przywrócisz skórze równowagę kwasowo-zasadową. Najlepsze są do takiej cery rękawice np. Glov, które są tak delikatne, że można ją wykorzystywać nawet do najbardziej wrażliwej skóry twarzy. Ale trzeba je wymieniać po około 3 miesiącach użytkowania.

Jak to zrobić:

Zmocz gąbkę lub rękawice w wodzie i jak zmięknie okrężnymi ruchami delikatnie masuj twarz. Płucz myjkę tyle razy i myj twarz dopóki nie będzie czysta. Na koniec warto myję wymyć mydłem i ją osuszyć.

Cera sucha i delikatna:

Do takiej skóry najlepszy będzie kosmetyk, który pozostawia warstwę tłuszczową na naskórku. A dodatkowo może wzmacniać naturalnie skórę. Warto, więc używać olejki do demakijażu, które wzbogacone są w oleje roślinne takie jak: jojoba, makademia, olejki z kamelii czy araganowy, które znane są z właściwości nawilżających i ochronnych. Większość takich kosmetyków nadaje się także do zmywania kosmetyków z oczu i rzęs.

Jak to zrobić: 

Rozprowadź odrobinę olejku na twarz i delikatnie masuj ją dłońmi zwilżonymi wodą. Podczas masażu olejek staje się mleczną emulsją, która oczyszcza dobrze skórę. Demakijaż można także wykonać za pomocą wacika i naniesienie na niego trochę olejku, a na sam koniec opłukać twarz letnią wodą.

Do każdej cery: 

Każdą skórę można oczyścić naturalnym olejkiem roślinnym, stosując metodę olejowego oczyszczania twarzy. Olejki kupisz w aptece lub z zdrową żywnością w różnych proporcjach i cenach w zależności na jaki czas wykonujesz mieszankę. Najlepiej mieszać olejek rycynowy, lniany lub orzechowy a także migdałowy, kokosowy wszystko zależy do jakiej cery.

Jak to zrobić: 

Zwilż twarz wodą i rozsmaruj na niej nie wielką ilość olejowej mieszanki i przyłóż ręcznik z ciepłą wodą i trzymaj aż wystygnie. Pod wpływem temperatury otworzą się pory. Wykonaj tak 2-3 razy i twarz będzie o wiele bardziej oczyszczona niż zwykle.

Przestrzegając te metody na pewno pomogą Ci oczyścić twarz lepiej bez używania specjalistycznych kosmetyków. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments