Przebarwienia są trudne do usunięcia, boryka się z nimi większość polek. Najczęściej plamki przebarwione rozjaśniamy barwnikami. Ale nie raz nawet takie rozjaśnianie nie pomaga, ponieważ gdy jest zbyt głębokie położenie to niestety się nie uda.

Przed podaniem się zabiegu usuwaniu przebarwień warto ocenić ich głębokość specjalną lampą zwaną Wooda. Jeżeli płytko są położone przebarwienia to podczas przyświetlenia lampą stają się bardziej widoczne, natomiast zmiany leżące głębiej nie stają się wyraziste. Przebarwień leczenie dokonuje się, stosując środki wybielające, które hamują proces melanogezy oraz złuszczają naskórek.

2007185809Składniki środków wybielających to:

* retinol

* kwas askorbinowy

* kwas salicynowy

* arbutyna

* wyciąg z aloesu

* wyciąg z soi

* wyciąg z kłączy lukrecji

* wyciąg z morwy

* kwas kojowy

* kwas azelainowy

* hydrochinon

* tretynoina

Preparaty przeważnie składają się z kilku podanych wyżej składników, które razem ze sobą tworzą lepszą formułę na przebarwienia. Efekt jest bardziej zadawalający.

IF 

Zabiegi jakie się stosuje przy przebarwieniach:

– jonoforeza: metodą jonoforezy można także wprowadzić środki hamujące proces melanogenezy w skórze, do który zalicza się między innymi kwas askorbinowy.

– dermabrazja: zabieg o głębokim złuszczaniu naskórka przez mechaniczne ścieranie warstw . Jest to zabieg o głębokim oczyszczeniu, dlatego też usuwa głębsze przebarwienia.

– mikrodermabrazja: łagodna jets to forma, polega na bardzo powierzchniowym usunięciu naskórka, tylko wyłącznie w obrębie warstwy rogowej. Służy ona do płytkich przebarwień, jednak nie zawsze daje takie same rezultaty.

– pilingi chemiczne: one złuszczają zewnętrzne warstwy skóry i leżące w ich obrębie hiperpigmentacji. Są to zabiegi lekarskie. Wykorzystuje się do nich na przykład kwas salicylowy, pilingi ziołowe.

– laseroterapia: wykorzystuje się do tego zabiegu lasera światło w zakresie fal 250-1200nm, które jest absorbowane przez nagromadzoną w nadmiarze melaninę. W wyniku naświetlenia pigment ulega degradacji, a skóra zostaje rozjaśniona. Laser dobiera lekarz, ponieważ raczej w zakładach kosmetycznych nie stosuje się takiego zabiegu.

– ipl: intensywne źródło światła , stosowane jest głównie do rozjaśniania powierzchni przebarwień takich jak: piegów i posłonecznych plam soczewicowatych.

– Krioterapia: polega na zmrożeniu melanocytów, których zbyt intensywna praca wywołuje powstawanie przebarwień.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments