142454152884355600

To naturalne, że wraz z wiekiem na naszej skórze pojawiają się zmarszczki. Upływający czas powoduje też, że skóra traci swoją elastyczność, jędrność i napięcie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to naturalna kolej rzeczy, ale po cichu liczymy na to, że jednak znajdziemy preparat, który pozwoli cofnąć lub chociaż delikatnie zatrzymać czas. Niestety, nie dokonał tego jeszcze żaden człowiek, a co dopiero krem. Jednak dobre serum przeciwzmarszczkowe jest w stanie nawilżyć, ujędrnić, rozświetlić i spłycić zmarszczki w taki sposób, by sprawić wrażenie, że skóra będzie wydawała się młodsza. Jak go znaleźć i właściwie spożytkować, by przyniósł oczekiwany efekt?

Dlaczego skóra się starzeje?

Nie możemy żyć w nieskończoność i nasze ciała nie mogą być wiecznie młode – to po prostu wbrew naturze. Jednak mamy ogromny wpływ na to, w jaki sposób się starzejemy – ładnie i powoli czy szybko i brzydko. Promieniowanie UV, wiatr, mróz, stres, nieodpowiednie kosmetyki, źle zbilansowana dieta, palenie papierosów, geny – te czynniki, w mniejszym lub większym stopniu, wpływają na to, jak aktualnie wygląda nasza skóra i jak będzie wyglądała w przyszłości. Szczególnie negatywne odbija się na niej promieniowanie słoneczne – skóra się przesusza, łuszczy i w efekcie pojawiają się na niej zmarszczki.

Krem przeciwzmarszczkowy – cudotwórczy eliksir?

Żaden krem nie sprawi, że będziemy o 20 lat młodsze. Starzejemy się i trzeba się z tym po prostu pogodzić. Jednak właściwie dobrany krem przeciwzmarszczkowy jest w stanie znacząco poprawić wygląd naszej twarzy. Jego starannie dobrane składniki nie tylko nawilżą i poprawią elastyczność tkanek, ale też rozświetlą, poprawią koloryt cery, a filtry ochronne zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV i opóźnią powstawanie kolejnych, głębokich zmarszczek – zaznaczają eksperci laboratoriów Vichy.

Kiedy krem naprawdę działa?

Większość z nas popełnia podstawowy błąd, myśląc, że kupienie odpowiedniego kremu i wklepanie go w skórę, pozwoli nam utrzymać młody wygląd. To zdecydowanie za mało. Tu liczy się, zarówno sposób, jak i częstotliwość stosowania:

  • Przed nałożeniem kremu należy przeprowadzić oczyszczanie twarzy – skóra odzyska odpowiednie ph i będzie przygotowana na przyjęcie kremu.
  • Krem aplikuje się na twarz odpowiednim ruchem – zaczynając od dołu i kierując się ku górze – nie na odwrót. Pobudza to mikrokrążenie na skórze twarzy i powoduje, że składniki kremu lepiej się wchłaniają.
  • Ujędrniające serum lub krem powinno się nakładać również na szyję – ona też traci swoją elastyczność z wiekiem.
  • Preparat należy stosować regularnie, to znaczy dwa razy dziennie – jeśli będziemy nakładać krem co kilka dni, nie zadziała on poprawnie. Systematyczne stosowanie kremu przyniesie oczekiwany rezultat po kilku tygodniach, ale po odstawieniu, nawet na kilka dni – skóra wróci do poprzedniego stanu.
  • Nie można zapominać o właściwej pielęgnacji okolic oczu – tam właśnie zmarszczki pojawiają się najszybciej i są najbardziej widoczne.

Jak wspomagać działanie kremu?

Właściwy krem to jedno, ale warto też dodatkowo wspomagać jego działanie innymi metodami:

  • Dieta bogata w przeciwutleniacze (witaminy, które są zawarte w warzywach i owocach) oraz nienasycone kwasy tłuszczowe (np.olej roślinny, tłoczony na zimno, łosoś). Produkty te wspomagają procesy, odpowiedzialne za napinanie mięśni.
  • Witaminy w tabletkach – szczególnie witamina C lub A+E oraz mikroelementy np. cynk, żelazo, wapń. Powinny je przyjmować przede wszystkim panie po czterdziestym roku życia, palące papierosy i chętnie korzystające ze słońca lub solarium.
  • Zabiegi kosmetyczne np. złuszczanie naskórka, maski termoaktywne, masaże ręczne lub elektrostymulujące, mezoterapia, fotoodmładzanie.
  • Zdrowy tryb życia – aktywność fizyczna, picie dużych ilości wody mineralnej, regularny sen i wypoczynek.

Więcej informacji i pełna oferta produktów przeciwzmarszczkowych dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/pielegnacja-twarzy/produkty-przeciw-oznakom-starzenia/pc127c125.aspx