Pedikiur stał się bardzo modny tak samo jak manikiur i nie tylko w sezonie letnim. Gładkie, wypielęgnowane stopy wglądają bardzo atrakcyjnie, a ponieważ często w butach mamy wycięte miejsce na stopy, to chcemy aby nasze stopy wyglądały pięknie. 

Tak samo kobiety, jak i mężczyźni pragną, by ich stopy wyglądały ładnie. Profesjonalny pedikiur to nie tylko obcięte paznokcie.  Masaż i odpowiedni peeling zapobiegają obrzękom nóg w kostkach i poprawiają wygląd i stan brzydkiej, stwardniałej skóry. Warto dbać o swoje stopy, ponieważ one dźwigają nasz cały ciężar ciała przez cały dzień.

W salonie taki zabieg trwa około 45 minut plus czas na suszenie. W domu jednak około 30 minut. Najlepiej powtarzać go co 2 tygodnie systematycznie.

Jak wykonać taki domowy Pedikiur?

Domowy zabieg pedikiur ma na celu nie tylko poprawienie wygląd twoich stóp ale także czas dla relaksu.

Krok po kroku jak go wykonać:

feet-99989_6401. Zacznij od wysterylizowania narzędzi , następnie ułóż je na papierowym ręczniku. Umyj ręce i usiądź wygodnie na krześle, które pozwoli ci łatwo sięgać do stóp. Jeżeli masz pomalowane paznokcie nałóż na wacik zmywacz i przyłóż na 10 sekund na paznokcie i zetrzyj lakier do czysta. W razie potrzeby patyczkiem kosmetycznym oczyść wał paznokcia oraz przestrzeń pod wolnym brzegiem.

2. Na skórki nałóż małą porcję kremu wielkości groszku i wetrzyj, a następnie zanurz stopy w szafliczku z ciepłą wodą lub w naczyniu do hydromasażu. Skóra na podeszwach jest często najbardziej stwardniała, im dłużej moczysz stopy, tym bardziej one będą miękkie i łatwiej będzie usunąć skórę twardą. Do kąpieli tej warto także dodać łyżkę stołową grubej soli, łyżeczkę mleka i trzy krople olejku miętowego, eukaliptusowego lub geraniowego.

3. Następnie wyjmij stopy z wody i osusz ręcznikiem bez wycierania. Stwardniałą skórę zetrzyj metalową tarką z okolic pięt, palców i kłębu stopy. Pamiętaj, aby nie było to zbyt mocno, ponieważ możemy otworzyć strefę łapania szybkiej infekcji na stopy. W trakcie tego zabiegu sprawdzaj czy jeszcze bardzo jest stwardniała skóra.

4. Nożykiem do skórek albo patyczkiem z pomarańczowego drewna odsuń skórki, a także zdejmij skórkę zarastającą płytkę paznokcia.

5. Czasem jest potrzeba usunięcia nadmiaru skórki ciążkami. Ale musisz przy tym pamiętać, aby nie obciąć ich zbyt daleko. Nadmierne wycinanie skórek może powodować uszkodzenia paznokcia.

6. Następnie skróć brzeg i opiłuj do pożądanego kształtu. Dla paznokci u nóg najlepszy jest kwadratowy, który nie tylko wygładza , ale  także pozwala uniknąć bolesnego wrastania, powodującego infekcje i obrzmienie. Owalny ani okrągły kształt dla paznokci nie jest idealny dla paznokci u nóg.

7. Po uformowaniu paznokci usuń nierówności krawędzi, które mogłyby uniemożliwiać gładkie nałożenie lakieru. W tym celu odwróć pilnik o 90 stopni i wygładź wolny brzeg ruchami do dołu.

8. wypoleruj paznokcie bloczkiem, aby uzyskać połysk zbliżony do naturalnego. Paznokcie u nóg są często pobrudzone i polerowanie nie tylko wygładzi je optycznie , ale także wyrówna powierzchnię lakier.

9. Nałóż na stopy niewielką ilość środka złuszczającego i przez 5 minut wcieraj go w stopy i okolice. peeling wygładzi skórę i usunie martwe komórki przed masażem. Po spłukaniu peelingu osusz stopy ręcznikiem bez wycierania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments