Naturalna ochrona skóry jest ważna już od małego, czyli od noworodka. Jest wtedy ta skóra cieńsza i bardziej narażona na pozbawienie płaszcza lipidowego, który zapobiega przed wirusami i bakteriami.0001P9J89FFV66FK-C116-F4Do pielęgnacji takiej skóry najlepiej stosować nie wielkie ilości specjalnej oliwki. Jest ona zaleca przede wszystkim w pierwszych tygodniach życia, kiedy skóra powoli się adaptuje do naszych warunków. Kilka kropel oliwki można też dodać do kąpieli, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Oliwka taka jest najlepsza także do masażu w przypadku ciemieniuchy , ponieważ działa oczyszczająco i pomaga usunąć łuskowate zmiany. Niektóre preparaty kupowane w sklepach mogą uczulić dziecko i może wystąpić alergia. Aby sprawdzić czy dziecko dany produkt nie uczula najlepiej wypróbować go na zgięciu łokcia niemowlaka.

Oliwki dla niemowląt.

Do pielęgnacji skóry:

50ml olejku migdałowego

3 krople olejku różanego

2 krople olejku neroli

1 kropla olejku nagientkowego

swedzenie-skory-w-ciazy_827_298x500Na wypryski i odparzenia:

30 ml olejku migdałowego

20ml olejku z dziurawca

4 krople olejku nagietkowego

2 krople olejku rumiankowego

Przy wzdęciach i kolkach:

40ml olejku migdałowego

10ml olejku z dziurawca

3 krople olejku rumiankowego

3 krople olejku z kopru włoskiego

Wszystkie składniki wlej do butelki. Mocno wstrząśnij przed każdym użyciem.

Niewielką ilość  oliwki nanieś na oczyszczoną skórę i lekko wmasuj. Zacznij przy tym od stóp i rozsmarowuj ją w górę. Okrężne ruchy w okolicach brzucha w kierunku wskazówek zegara. Ruchy takie uspokajają i pobudzają trawienie.

Oliwka taka ma trwałość około 6 miesięcy. Najlepiej zakupić do tego butelkę z pompką, aby zapobiec wnikaniu bakterii do środka.

Oliwka działa tak samo świetnie na kobiece dorosłe ciało, na różne dolegliwości tak samo jak u dziecka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments