Usta malujemy na końcu, jest to element kończący makijaż twarzy. Dzięki możliwości malowaniu ust czujemy się bardziej kobieco i piękniej.Usta malować można na różne sposoby i otrzymywać przy tym różne efekty w zależności jakich kosmetyków użyjemy. Najpierw obrysowujemy usta a następnie je malujemy, chyba że ktoś nie lubi obrysowywać konturówką to maluje je. Najlepiej przed pomalowaniem nałożyć na nie trochę nakładanego podkładu, wtedy szminka dłużej pozostanie na naszych ustach.

malwoanie konturObrysowywanie kontur ust to czynność nie jest taka trudna ale też nie łatwa. Nadaje nam kształt ust a także możliwość skorygowania ust. Ale należy pamiętać, aby obrys był jak najbardziej zbliżony do naturalnego kształtu. Najlepiej rozpocząć od górnej wargi a następnie krótką linię na dolnej wardze. Potem obrysowując kąciki ust połączyć linie górną z dolną. Ważną rzeczą jest, że kontur wykonany powyżej naturalnej linii ust powiększa je,  a poniżej pomniejsza.

malowanie pędzelkiemNakładanie pomadki jest łatwe i zajmuje kilka sekund. Pomadkę można nałożyć palcami, pędzelkiem lub z opakowania czyli tubki. Pomadka nakładana pędzelkiem dłużej się utrzymuje i wygląda bardziej zjawiskowo. Ale za to z aplikatora bezpośrednio nakładana, będzie bardziej intensywna, chodź nie uzyskasz równych krawędzi ust i trudniej pomalować jest kąciki ust. Ale niektóre kobiety dochodzą do takiej precyzji że nie robi im to problemu.

ustaWiększość kobiet nie ma idealnych ust, dlatego często po przez makijaż chcą je skorygować. Ale za pomocą łatwych trików możesz je naprawić bez żadnego problemu: 

* usta małe i wąskie- tego typu usta najlepiej obrysować konturówką wargi powyżej naturalnej linii ust. Używać należy wtedy pomadki o jasnym lub średnim nasyceniu wypełniając usta i kontur ust. Na środek ust warto dodać trochę błyszczyku, wtedy usta optycznie będą wypuklone.

* usta asymetryczne- czyli wargi różnią się troszkę wielkością, wtedy należy część mniejszą troszkę powiększyć, aby wyglądały lepiej. Ale należy pamiętać, aby poprawka ust wyglądała naturalnie.

* usta o opadającymi kącikami – usta takie pokryj korektorem a następnie, skorygować ich linię konturówką, kąciki ust warto trochę przy tym podnieść. Zacząć warto od dolnej wargi a kończąc na górnej.

Aby przedłużyć barwę i piękny wygląd ust należy pomalować bazą, szminką a potem błyszczykiem i odcisnąć na chusteczce higienicznej wargi z nadmiaru szminki. warto na sam koniec przypudrować całą twarz wraz z ustami, wtedy makijaż twarzy łącznie z ustami będzie trwalszy i efektowny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments