Włosy są naszą ozdobą. Choć w wielu przypadkach ich pielęgnacja i modelowanie nastręczają nam problemów, to efekty potrafią zaskoczyć. Jeśli pragniemy przejść metamorfozę, ale bez przykrych niespodzianek, strzałem w dziesiątkę może okazać się subtelne rozjaśnienie ciemnych włosów jasnymi pasemkami. Słoneczne refleksy dodają uroku i odświeżenia, przy czym sprawiają, że nawet tak delikatna forma koloryzacji jest zauważalna na naszych włosach. Jeśli pragniesz wyglądającej naturalnie i elegancko zmiany, możesz odwiedzić zaufany salon fryzjerski lub wykonać odpowiednią koloryzację we własnym domu.

Dlaczego decydujemy się na koloryzację włosów?

Kiedy w naszym życiu coś dzieje się nie po naszej myśli, zwalniają nas z pracy, rozpada się związek, zwykle jest to bodziec do zapoczątkowania życiowych zmian. Zaczynamy na ogół od wyglądu, decydując się na kolczyk w nosie lub zmianę koloru włosów. Niekiedy pomysł o przefarbowaniu motywujemy przedwczesnym pojawieniem się siwych kosmyków na naszej głowie, chcemy je ukryć, więc sięgamy po farbę. W wielu przypadkach jest to zwyczajna potrzeba metamorfozy i oczywiście mamy do tego prawo. W dzisiejszych czasach szybko nudzimy się nowinkami, pragnienie zmian i rozwoju staje się motorem naszych działań. Zanim jednak postanowimy z brunetki przeobrazić się w blondynkę, warto zastanowić się, jakie niesie to konsekwencje dla kondycji naszych włosów.

Jak wygląda rozjaśnianie włosów?

Panie często decydują się na zmianę koloru włosów. Brunetki czy kobiety z włosami w kolorze ciemnego blondu zwykle też wybierają blond. O ile rozjaśnienie włosów o kilka tonów jest stosunkowo łatwe do wykonania, o tyle brązowe lub czarne włosy wymagają chemicznego rozjaśnienia. Rozjaśnienie odbywa się najczęściej pod kontrolą fryzjera przy użyciu odpowiednich środków chemicznych. Zabieg ten polega na usunięciu z włosów ich naturalnego barwnika w procesie utlenienia. Rozjaśnianie to silna i osłabiająca kondycję naszych włosów procedura. Warto pamiętać o tym, że im ciemniejsze mamy włosy, tym wyższe stężenie oksydantu będzie konieczne do ich odbarwienia. Rozjaśnianie włosów jest zabiegiem, który niszczy strukturę włosa, powodując otwarcie łusek włosa. Rozchylenie łusek ułatwia wniknięcie oksydantu do wnętrza włosa i następuje utlenianie melaniny. Proces rozjaśniania włosów może być połączony z jednoczesną koloryzacją. Niestety, mimo zadowalających efektów, nasze włosy bardzo na tym cierpią. Jeśli zależy nam na delikatnej zmianie, zdecydujmy się na rozjaśnienie określonych partii włosów, bez tak silnej ingerencji w strukturę włosa.

Dia Richesse Hi-Visibility – subtelna metamorfoza

Nie każdy potrzebuje drastycznych zmian w wyglądzie. Niekiedy zdecydowanie lepsze efekty otrzymamy, decydując się na wprowadzenie delikatnych akcentów, które dodadzą nam uroku i dziewczęcej świeżości. Zainspirowani modą francuską i naturalnością sięgamy po farbę do włosów Dia Richesse Hi-Visibility, która stworzy świetliste refleksy na ciemnych włosach. Koloryzacja od L’Oreal Professionnel to nie tylko sposób na rozjaśnienie włosów o kilka tonów, ale także skuteczna forma pielęgnacji kosmyków. Po użyciu farby nasze włosy będą jeszcze bardziej miękkie, wygładzone i błyszczące, co w połączeniu ze słonecznymi pasemkami sprawi, że nasza fryzura będzie wyglądała lekko i świeżo. Zaletą koloryzacji od L’Oreal jest to, że produkt nie posiada amoniaku, przyjemnie pachnie i utrzymuje się na włosach prawie dwa miesiące. Wprowadź odrobinę słońca do swojego image’u!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments