Niestety niektóre kobiety mają duży problem z puszącymi i elektryzującymi się włosami. Ale dobrze dobrane kosmetyki i pielęgnacja ich zapobiegnie temu. Taki problem pojawia się zwłaszcza przy kręconych włosach, ponieważ mają bardziej uniesioną łuskę niż proste włosy, dlatego podczas deszczu czy mgły chłonną bardzo wilgoć.

Puszenie ma związek z odwodnieniem kory włosa. Tak się dzieje, gdy często myjemy włosy, farbujemy, rozczesujemy, lub używamy zbyt często stylizacji na gorąco. Bardzo źle wpływa na włosy klimatyzacja, zanieczyszczenia. Włosy przesuszone są także bardzo niesforne, zwłaszcza podczas lata.

Najlepiej używać suszarki z jonizacją, która ma generator wytwarzający ujemne jony, które neutralizują dodatnie ładunki elektryczne zgromadzone na włosach. Na naszym rynku także można kupić szczotkę emitującą strumień jonizujący działający wygładzająco.

Aby pasma były gładkie należy dobrze je nawilżać, dobrze suszyć głowę i regularnie podcinać włosy.

Należy nie myć codziennie głowy, jeżeli nie masz łojotoku, wystarczy co 2-3 dni. Podczas mycia głowy używać należy szamponów nawilżającymi, ponieważ zawarte są w nich substancje nawilżające i budulcowe takie jak proteiny i ceramidy, uszczelniają przestrzeń między łuskami włosa. Po umyciu należy włosy odpowiednio odżywić odżywką wygładzającą.

Unikać należy kosmetyków zawierający alkohol, ponieważ wysuszają włosy.

Suszarki należy nie używać więcej niż 2 razy w tygodniu i to najlepiej jonizującej, susząc na nie wysokich obrotach i temperatury. Pasma najlepiej suszyć z góry na dół.

Podcinanie systematyczne na przykład co 3 miesiące, to najlepsza metoda na pozbycie się puszenia i rozdwajania się końcówek. Włosy tego typu nie powinny być bardzo cieniowane ani degażowane.

Do rozczesywania włosów tego typu najlepszy będzie grzebień o bardzo szeroko rozstawionych ząbkach a nie szczotka.

Najlepiej używać kosmetyki: 

* zawierające witaminę A, aloes, miód, rumianek

* wybieraj gęste odżywki w kremie

* Od czasu do czasu używaj odzywek bez spłukiwania

* Używać najlepiej kosmetyków ciężkich i obciążających jak wosk, jedwab.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments