Wiek 60 lat to piękny i dobry czas dla każdej kobiety, wbrew temu co na ogół się o tym już mówi. Dzieci już dawno są odchowane, powoli zbliża się czas emerytury – a co za tym idzie mamy coraz więcej czasu dla samej siebie, możemy więc też lepiej o siebie zadbać i zorganizować sobie nasz czas. Kobiety po sześćdziesiątce również mogą czerpać z mody wiele przyjemności, jeśli rzeczywiście akceptują swój wygląd i nie próbują odmładzać się na siłę. Jak to zrobić aby wciąż wyglądać gustownie i stylowo po sześćdziesiątce? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat. Zapraszam do lektury!

Jakie kolory ubrań wybierać?

Bardzo ważne jest, aby przywiązywać większą wagę do jakości naszych ubrań niż do ich ilości. To jest czas, kiedy nareszcie możemy pozwolić sobie na naprawdę luksusowe tkaniny – gdy już takie odnajdziemy musimy poświęcić trochę uwagi temu, w jakich kolorach powinny być to tkaniny. Istnieje naprawdę wiele ciekawych kolorystycznych zestawień – na pewno odnajdziesz spośród nich jakiś dla siebie. Zadbaj oto, aby wnętrze Twojej szafy było idealne dla Ciebie i Twojej sylwetki, ponieważ jest to inwestycja w Twój wygląd i wizerunek. Nie bój się kolorów! Oczywiście pstrokaty pomarańcz nie będzie najlepszym pomysłem, ale stonowany, jasny brąz jak najbardziej. Kolory, które doskonale sprawdzą się dla Ciebie w tym sezonie to będą na pewno szafir, wino lub bordo, natomiast zapomnij o wszelkich agresywnych i odblaskowych barwach – ponieważ nadadzą one tylko śmieszności Twojemu wizerunkowi. Staraj się również nie stosować brudnych, ziemistych kolorów, ponieważ z nimi najlepiej komponuje się młoda, świeża cera. Ponadto nie możemy zapominać o tym, że choć jasne barwy rozświetlają i odmładzają to niestety, ale także pogrubiają. Dobrym kolorem dla pań po 60tce będzie na pewne granat ponieważ jest to modny, elegancki i efektowny kolor, który prezentuje się doskonale zarówno za dnia jak i do wieczornego stroju.

Jak wyglądać modnie po 60tce?

Przede wszystkim powinniśmy się starać być cały czas na bieżąco z modą oraz próbować dokonywać korzystnych zmian w stroju dzięki którym nasza sylwetka będzie się lepiej prezentować. Obecnie coraz bardziej modne stają się różnorodne kroje żakietów – baskinki w formach, które idealnie maskują biodra lub sprytnie uwydatniają naszą talię to coś idealnego dla każdej z pań. Warto postawić także na wszelkie skórzane wykończenia lub wyszczuplające płaszczyzny w różnych kolorach – to na pewno elementy, które powinna zawierać nasza garderoba.