Cellulit czyli skórka pomarańczowa możliwa jest u kobiet w każdym wieku niezależnie od typu sylwetki czy wagi. Można według teorii wyróżnić nawet dwa rodzaje cellulitu: twardy, który składa się z tłuszczu i zbędnych produktów przemiany materii, oraz miękki, który tworzy się w skutek zbyt dużej ilości płynów i zbędnych produktów przemiany materii w tkankach łącznych.W walce z miękkim cellulitem, wystarczą środki, które wspomagają oczyszczanie tkanek. Specjalny olejek antycellulitowy, zawierający różne olejki eteryczne: cyprysowy, rozmarynowy, jałowcowy i z kopru włoskiego, wspomaga ukrwienie tkanek łącznych. Należy jednak pamiętać, że taka terapia musi być wspomaga aktywnością. Może to być: jazda na rowerze, joga, pływanie, bieganie lub dowolne ćwiczenia wspomagające kondycje.

Regularny masaż limfatyczny dodatkowo odciąża i wzmacnia tkankę łączną. Ta forma masażu doskonale nadaje się do leczenia miękkiego cellulitu. Taki robiony olejek wykorzystujemy przeważnie pod prysznicem. Masujemy najpierw nogi i miejsca z cellulitem, grubą rękawicą lub szczoteczką, a następnie rozprowadzamy olejek do momentu wniknięcia całkowitego.

Wykorzystujemy najczęściej olejek słonecznikowy, jojoba i olejki eteryczne.  Olejek słonecznikowy przeważnie jako baza występuje, jest ona pachnący delikatnie olejek ma rzadką konsystencje  łatwo wnika w skórę. Czysty olejek słonecznikowy nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Olejek jojoba to wosk roślinny. W niskiej temperaturze łączy się ale można go rozpuścić w ciepłej wodzie, dzięki kąpieli wodnej. Ma właściwości konserwujące, więc przedłuży przydatność olejku. Olejki zaś jałowcowe, rozmarynowe, poprawiają ukrwienie skóry, zapewniają olejkowi antycellulitowemu właściwości lekko ujędrniające i wzmacniające tkankę łączną. Składniki olejków odtruwają i ściągają toksyny z skóry. Przy wrażliwej skórze i słabej działają słabiej. Pobudzają one ukrwienie i nie wpływają negatywnie na stan żylaków i pajęczaków na nogach.

panthermedia_A9019617_564x848_image_width_330Olejki antycellulitowe:

kwiatowo- orzeźwiające:

60 ml olejku słonecznikowego

40 ml olejku jojoba

20 kropli olejku geraniowego

15 kropli olejku lawendowego

10 kropli olejku cytrynowego

5 kropli olejku z daglezji

5 kropli olejku różanego

Przy żylakach:

60 ml olejku słonecznikowego

40 ml olejku jojoba

10 kropli olejku cyprysowego

10 kropli olejku lawendowego

5 kropli olejku cytrynowego

5 kropli olejki z daglezji

5 kropli olejku z olibanum

5 kropli olejku z krwawnika

Wszystkie składniki dane w danym przepisie należy wymieszać i przed każdym użyciem dobrze potrząsnąć.

Musimy pamiętać, że takie leczenie cellulity trwa dosyć długo, ale jest naturalną formą zwalczania cellulitu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments