Z roku na rok pojawia się wiele ciekawych możliwości związanych z trwałą koloryzacją włosów. Środki do wykonywania zabiegu są łagodniejsze od tych sprzed lat. 

Wiele informacji na ten temat znajdziesz jednak na opakowaniu i w ulotce zawartej w pudełku. Kilka podstawowych pytań i odpowiedzi, które najczęściej zadajemy przez wykonaniem zabiegu farbowania.

Dlaczego nie powinno się myć włosów przez farbowaniem?

Włosy przed farbowaniem powinny być tłuste czyli posiadać sebum, które będzie chronić przed farbowanie. Zbyt mała ilość sebum, może spowodować zniszczenie większej ilości włosów. Jak na co dzień jednak używamy dużo środków stylizujących, musisz pamiętać, aby wyczesać dobrze resztki ich z włosów, aby farba dobrze zabarwiła kosmyki włosów.

stock-photo-hair-salon-application-of-cosmetics-169786535Czy w ciąży wolno farbować włosy?

Dla pewności nie powinno się farbować włosów, będąc w ciąży. Jednak w naszych czasach mamy farby tak delikatne, że raczej nie zaszkodzą dziecku. Większość farb do włosów jest pozbawiona szkodliwych substancji, ale jednak zapach może przeszkadzać podczas farbowania. Polecam, wtedy używać farby bez amoniaku takie jak biokap, henna.

Czy farba z amoniakiem chwyta tylko dobrze?

Farba z amoniakiem i bez amoniaku chwyta podobnie, jednakże ta z amoniakiem szybciej. Łuski włosów są otwierane i farba wchłania się w głąb włosa. Farba wtedy dłużej utrzymuje się na włosach. Preparaty bez amoniaku tylko z monoetyloaminą należy jednak dobrze spłukać, ponieważ nie odparowuje, tak jak amoniak.

Czy podczas miesiączki kolor może nie wyjść?

To są tak naprawdę tylko przesądy. Włosy są martwą strukturą i zamieszanie hormonalne nie ma na to wpływu. Bardzo często jednak jest to jakiś powód, jak by czasem ten kolor nie wyszedł. Tak naprawdę błąd leży po stronie raczej źle wykonanego zabiegi.

Jak działają odsiwiacze? 

Włosy nie raz pod wpływem wieku i złej pielęgnacji siwieją. Cebulki podczas stresu, produkują coraz mniej naturalnego barwnika, który dodatkowo często się utlenia. Można temu zapobiec po przez odsiwianie. Proces polega na aplikacji specjalnym preparatem z pigmentem w włosy, który działa z tlenem i powoduje uzyskanie koloru włosów prawie taki sam jak naturalne. Zmiana barwy powoli się zmienia a po kilku razach dopiero przywraca podobny wygląd. Mają jednak one minus taki, że nie można ich używać przy włosach farbowanych.

Musimy także pamiętać, że łatwo jest przyciemnić włosy, a gorzej je rozjaśnić. Niszczymy wtedy własną strukturę włosa na gorszą jakość. Właściwą pielęgnacją jednak możesz śmiało odbudować całą strukturę.