botox

Każdy z nas chciałby zatrzymać piękny i młody wygląd jak najdłużej. Stosujemy w tym celu różne preparaty kosmetyczne i środki pielęgnacyjne. Jak jednak poradzić sobie z upływem czasu, któremu nie możemy się skutecznie przeciwstawić? Medycyna estetyczna wychodzi nam naprzeciw i oferuje zabiegi, dzięki którym możemy przywrócić witalność naszej skórze.

Czym jest botoks i w jaki sposób przywraca młodość?

Botoks bywa inaczej nazywany jadem kiełbasianym lub toksyną botulinową. Pierwsza nazwa związana jest z wytwarzaniem tej substancji przez zepsute wędliny i wyroby z mięsa. Spożycie jadu kiełbasianego skutkuje poważnym zatruciem, natomiast wstrzyknięcie go przez lekarza ma działanie wypełniające powstające zmarszczki, bruzdy i zagłębienia w skórze.

Botoks już wcześniej był wykorzystywany w medycynie, jako środek w leczeniu komplikacji po urazach neurologicznych i defektach okulistycznych. Przy okazji leczenia odkryto, że botoks działa równie korzystnie na skórę pacjentów, przyczyniając się do jej wygładzenia i wyrównania.

Jakiego typu zmarszczki możemy leczyć botoksem?

Należy pamiętać, że zabiegi związane ze wstrzykiwaniem botoksu mają działać prewencyjnie, dlatego nie ma przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu, gdy dostrzeżemy pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiające się na naszej twarzy. Mitem jest, że botoks stosują starsze panie, które chcą cofnąć swoją skórę do stanu sprzed 30 i więcej lat.

Leczenie botoksem przeznaczone jest dla pacjentów, którzy borykają się ze zmarszczkami takimi jak: kurze łapki, zmarszczki „palacza”, czyli wokół ust w tym nad górną wargą, bruzdy na czole.

Co więcej, dzięki jadowi kiełbasianemu można podnieść opadające kąciki ust i powiek, które nadają nam smutny i zmęczony wyraz twarzy.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

Zabieg poprzedzają konsultacje, podczas których pacjent musi odpowiedzieć na pytania związane z jego ogólnym stanem zdrowia.

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i odtłuszczana.

Jest to zabieg który nie wymaga użycia silnych środków znieczulających, dlatego w jego trakcie twarz jest jedynie schładzana, w celu uśmierzenia bólu i delikatnego zdrętwienia ostrzykiwanej okolicy.

W wielu Krajach Zachodnich, ale też coraz częściej w Polsce zabieg wstrzyknięcia botoksu określany jest jako “zabieg lunchowy”. Trwa krótko, jest mało inwazyjny, a w dodatku bardzo popularny. Botoks nie jest już tabu, a coraz częściej staje się nawet synonimem świadomej troski o własny dobry wygląd i samopoczucie.

Jakich efektów należy się spodziewać?

Efekty botoksu widoczne są bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Średnio efekt wypełnienia botoksem utrzymuje się około 9 miesięcy. Gdy z twarzy zejdzie niewielka opuchlizna i ustąpi podrażnienie, efekt będzie w pełni widoczny. Nie należy jednak zapominać, że zabieg botoksu jest nietrwały. Gdy zaprzestaniemy wstrzykiwania pożądanego przez nas miejsca, zacznie ono tracić sprężystość nadaną w wyniku wstrzyknięcia substancji. Dlatego ważne jest, aby dla optymalnego efektu powtarzać zabieg. Jeśli zdecydujemy się na w miarę regularne uzupełnienia botoksem wydłużymy nie tylko efekt jego działania, ale też odstępy w których nasza skóra będzie wymagała ponownego wypełnienia.

Efekt maski – Tobie to nie grozi!

Gdy zabieg wykonany jest nieumiejętnie, a w celu jego przeprowadzenia użyto zbyt dużo preparatu zdarza się, że następuje tzw. efekt maski. Polega on na unieruchomieniu części twarzy, ograniczeniu mimiki oraz doprowadzenia do jej sztuczności, przez niezachowanie typowych dla skóry odruchów.

Poddając się zabiegowi w profesjonalnym gabinecie do którego zapraszają lekarze medycyny estetycznej z Akademii Dermatologii Estetycznej nie narazimy się na negatywne skutki unieruchomienia twarzy.

Zabieg ostrzykiwania botoksem wybranych fragmentów skóry ma dla pacjenta działanie nie tylko estetyczne, ale również poprawiające samoocenę, a niekiedy nawet kondycję psychiczną. Botoks pomaga zatrzymać uciekający czas i prowadzić satysfakcjonujące życie mimo upływu lat.

Więcej informacji na stronie: http://www.adedermatologia.pl/zmarszczki-2/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments